Blog druk wielkoformatowy

Kategoria:

Data publikacji:

Druk wielkoformatowy. Co musisz wiedzieć przed zamówieniem banera reklamowego?

Banery reklamowe to niezwykle skuteczny sposób promocji Twojej firmy, produktu lub usługi. Są widoczne, atrakcyjne i stanowią doskonałe narzędzie marketingowe, jeśli są odpowiednio zaprojektowane i wydrukowane. W tym artykule przedstawimy Ci kilka kluczowych kwestii, które musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zamówienie banera reklamowego w naszej drukarni wielkoformatowej FabrykaBanerow.pl

Wybór rodzaju banera

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego rodzaju banera. Na rynku dostępne są różne materiały, ale najpopularniejsze to banery laminowane, banery powlekane, banery odblaskowej oraz banery Blockout. Te ostatnie charakteryzują się zdolnościami blokowania światła co sprawia, że na wolnostojących, jednostronnych konstrukcjach reklamowych sprawdzą się idealnie. Każdy z nich ma swoje zalety i zastosowania.

Banery laminowanie nazywane są banerami ekonomicznymi. Charakteryzują się niską ceną co przekłada się na grubość materiału oraz gęstość splotu. Są one wykorzystywane jako reklama krótkookresowa tj. maksymalnie kilka miesięcy. Idealnie sprawdzą się jako reklama wizualna wewnątrz pomieszczeń gdzie nie oddziałują na nie warunki atmosferyczne.

Banery powlekane to rodzaj materiału który charakteryzuje się zwiększoną odpornością na warunki atmosferyczne za sprawą mocnego, gęstego splotu wewnątrz samego banera. W odróżnieniu od banera ekonomicznego laminowanego, baner powlekany jest także znacznie grubszy. Banery powlekane charakteryzują się także satynowo-matowym wykończeniem. Baner powlekany idealnie sprawdzi się jako wielkoformatowa reklama o długookresowym okresie ekspozycji.

Baner odblaskowy, zwany również banerem refleksyjnym, to rodzaj materiału reklamowego lub informacyjnego, który charakteryzuje się zdolnością odbijania światła. Od pozostałych banerów na rynku różni się znacznie w samym wyglądzie ponieważ na powierzchni drukowanej posiada strukturę plastra miodu. Jest także znacznie sztywniejszy. Materiał ten wewnątrz swojej struktury posiada mikroskopijne kuleczki które sprawnie odbijają światło. Za ich sprawą Twoja reklama na banerze odblaskowym będzie znakomicie widoczna po oświetleniu banera na przykład dla przejeżdżającego samochodu w włączonymi światłami. Jest to forma reklamy dla osób które szczególną uwagę zwracają na maksymalnie widoczną reklamę czy to w dzień, czy w nocy.

Baner Blockout to wyjątkowy produkt, który łączy w sobie doskonałą jakość druku z niezrównaną trwałością. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy poszukują efektywnego narzędzia reklamowego, mogącego sprostać nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom. Główną cechą wyróżniającą baner Blockout jest jego zdolność do blokowania światła. Dzięki specjalnej konstrukcji, ten baner skutecznie zapobiega przenikaniu światła na drugą stronę. Banery reklamowe Blockout sprawdzą się idealnie jako forma reklamy wizualnej długookresowej w miejscach szczególnie narażonych na silny wiatr oraz mocne nasłonecznienie od strony rewersu. Czarny rdzeń banera sprawi, że Twoja reklama po nasłonecznieniu od strony niezadrukowanej będzie nadal idealnie widoczna bez efektu „wypłowienia”

Rozmiar banera

Rozmiar banera to kluczowy element projektowania. Musisz dokładnie określić, jak duży baner potrzebujesz, aby osiągnąć zamierzony efekt. Pamiętaj, że większy nie zawsze znaczy lepszy – baner powinien być czytelny i dostosowany do miejsca, w którym będzie umieszczony. Specjaliści z naszej drukarni FabrykaBanerow.pl pomogą Ci wybrać odpowiedni rozmiar, biorąc pod uwagę Twoje potrzeby.

Jakość grafiki i projektowanie

Grafika banera to kluczowy element przyciągający uwagę. Upewnij się, że dostarczasz drukarni pliki o odpowiedniej rozdzielczości, aby uniknąć rozmycia i pikselizacji. Jeśli nie masz doświadczenia w projektowaniu, warto skorzystać z usług grafika FabrykaBanerow.pl lub naszej agencji reklamowej reklama-mazury.pl, którzy specjalizują się w projektowaniu banerów reklamowych. Projekt banera powinien być czytelny, estetyczny i przekazywać jasną wiadomość.

Opcje wykończenia

Baner reklamowy może być dodatkowo wzmocniony różnymi opcjami wykończenia. Standardem jest zgrzanie wszystkich krawędzi banera w podwójną zakładkę która wzmocni baner na efekt rozrywania. Możesz wybrać laminację UV, która wzmacnia druk banera przed działaniem czynników atmosferycznych. Dostępna jest także możliwość wykonania tunelów na wybranych krawędziach banera co sprawia, że baner wykorzystać można jako transparent montowany na poprzeczkach bez konieczności trwałego mocowania banera do podłoża. Drukarnia wielkoformatowa może doradzić Ci, które opcje wykończenia będą najlepsze dla Twojego projektu.

Montaż i rozmieszczenie

Ostatnim krokiem jest montaż i rozmieszczenie banera reklamowego. Upewnij się, że wybierasz odpowiednie miejsce do jego umieszczenia, które będzie widoczne dla Twojej grupy docelowej. Drukarnia FabrykaBanerow.pl może również pomóc Ci w procesie montażu, zapewniając profesjonalne usługi instalacyjne.

Druk wielkoformatowy to doskonałe narzędzie do promocji Twojego biznesu, ale tylko wtedy, gdy jest odpowiednio zaprojektowany i wykonany. Dlatego też zachęcamy do skorzystania z naszych usług ponieważ dysponujemy odpowiednim doświadczeniem, sprzętem oraz profesjonalną obsługą klienta.

Podsumowanie

Teraz, kiedy masz pełniejsze zrozumienie procesu zamawiania banera reklamowego, możesz podejść do tego zadania z większą pewnością siebie i skutecznością. Dzięki starannemu planowaniu i współpracy z profesjonalistami, Twój baner reklamowy może stać się potężnym narzędziem promocji dla Twojego biznesu. Jeśli jednak nadal obawiasz się wybrać rodzaj banera do druku, skorzystaj z darmowej porady naszych specjalistów. Z chęcią wyjaśnimy Ci wszystkie zagwozdki związane z drukiem wielkoformatowym, drukiem banerów, folii samoprzylepnych oraz projektowaniem graficznym.

Udostępnij

Najbardziej popularne produkty

Produkty które cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów